Haber Detayı
04 Haziran 2019 - Salı 21:23 Bu haber 2714 kez okundu
 
Birleştiren ilahi armağan
Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, bir mesaj yayımlayarak Karasu halkının Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. Mercan, mesajında “Bayramlar; aynı dinin, aynı inancın neşesinde insanları birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları onaran ilahi bir armağandır” dedi.
GÜNDEM Haberi
Birleştiren ilahi armağan

Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan ve Karasu halkının bayramını kutlayan Kaymakam Aziz Mercan, mesajına “Manevi güzelliklerin en üst düzeyde yaşandığı, rahmetin, bereketin ve şefaatin müjdelendiği mübarek bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, huzur içinde bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek başladı. “Bayramlar; aynı dinin, aynı inancın neşesinde insanları birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları onaran ilahi bir armağandır” diyen Mercan, “Ramazan ayı ise, sabretmeyi, bağışlamayı, yardımlaşmayı ve paylaşmayı öğrettiği gibi açın, kimsesizin, yoksulun, öksüzün, yetimin, hastanın ve her türlü ilgi ve yardıma muhtaç olanların da hatırlanmasına vesiledir” ifadelerini kullandı.

 

Ziyaretten kaçınmayalım

 

Manevi yönden büyük değeri olan bu özel günde; yoksulları, yetimleri, düşkün ve yaşlıları, yetiştirme yurdunda kalan yavrularımızı, huzurevinde yaşamını sürdüren büyüklerimizi, şehit ailelerimizi, gazilerimizi, hasta ve fakirlerimizi ziyaret ederek, onları hatırlamak, acılarını paylaşmak hepimizin insani görevi olup, sıcak ilgi ve şefkatimizi onlara htirmek en önemli sorumluluklarımızın arasındadır” diyerek mesajına devam eden Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, mesajını şu ifadelerle tamamladı:

 

Acılar son bulsun

 

Bayramlar sevgiyle kucaklaşmanın sağlandığı, bütün küskünlüklerin ortadan kaldırıldığı, hastaların, yaşlıların, kimsesizlerin, dost ve akrabaların ziyaret edildiği müstesna günlerdir. Manevi duyguların en üst düzeye çıktığı bu güzel günlerin hazzını yaşayarak dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirmeli, savaşın, acının, gözyaşının olmadığı bir dünya için dua etmeliyiz. “Bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın, çalışma arkadaşlarımın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın amir ve memurlarının, STK´larımızın ve basınımızın bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, bayramın huzur ve mutluluk içerisinde geçmesi dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı