Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 12:26 Bu haber 3861 kez okundu
 
Akademik başarı için muhtarlardan destek
Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda Karasulu mahalle muhtarları ile bir araya gelindi. “Akademik başarının arttırılması için muhtarlarımız bizim en büyük paydaşlarımızdır” diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, belli başlı sorun ve konuları da muhtarlarla birlikte masaya yatırdı.
EĞİTİM Haberi
Akademik başarı için muhtarlardan destek

Pazartesi günü konferans salonunda düzenlenen toplantı ile mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, eğitimde kalitenin arttırılması ve okullardaki sorunların çözümü için yaklaşık bir saat görüş alışverişinde bulundu. Şube Müdürü Ahmedlatif Şahin ve Özel Büro Personeli Enver Coştur da hazır bulundu. “Eğitim konusu, ilçemizin her bireyini ilgilendiren bir konu. Muhtarlarımız da eğitim konusunda en büyük yardımcılarımız, paydaşlarımızdır” diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, muhtarların, mahallelerindeki okulların sorunlarına temas eden ve çözüm yolunda ilk başvurulacak makam olduğunu söyledi.  Turhan, toplantı sonunda yaptığı açıklamada, “Düzenlediğimiz bu toplantıyla hem yeni muhtarlarımıza ‘Hayırlı olsun’ deme fırsatı bulduk hem de mahalle okullarımız hakkında görüş alışverişinde bulunma imkanı elde ettik” dedi.

 

 

Muhtarların desteği küçümsenemez

 

Okullarımızda karşılaşılan sorunların çözüm yolunda muhtarlarımız bizlere büyük oranda yardımcı oluyor. Kendileri, mahallelere ve okullarımıza uzanan ellerimiz ve kollarımız gibi” diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Eski muhtarlarımıza bir hatırlatma, yeni muhtarlarımıza da bilgi vermek maksadıyla bu toplantıyı düzenledik. Toplantıda, okullarımızın ihtiyaçlarımızın giderilmesi, okullarda eğitim kalitesinin arttırılması ve bu doğrultuda muhtarlarımızdan beklentilerimiz anlatıldı. Okullarımıza kurulacak olan beceri atölyeleri ve taşımalı eğitim meselesi de karşılıklı olarak görüşüldü” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı. Turhan, bu tür toplantıların belirli dönemlerde tekrarlanarak eğitimde akademik başarının artması için her türlü çalışmayı gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı