• USD 33,04
  • EUR 36,02
  • ALTIN 2.559,61
  • BİST100 11.065
  • BTC 60.250
1 gün önce E-GAZETE

Öncü Karasu Gazetesi, 10 - 16 Temmuz 2024 tarihli 301.sayının tüm sayfalarını orijinal boyutta okuyabilirsiniz.

1 gün önce SİYASET

Cuma günü AK Parti Karasu İlçe Danışma Programı’nda konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar arasında dikkat çeken bir söylem-tavsiye diyaloğu oluştu...

1 gün önce KÖŞE YAZILARI
2 gün önce KARASU

Karasu’da denize girmenin yasak olduğu tarihlerde denize giren kişilere güvenlik güçleri tarafından cezai işlem uygulandı. Uyarılara rağmen denize giren 32 kişiye, kişi başı 2 bin 52 TL olmak üzere toplam 65 bin 664 TL ceza kesildi.

2 gün önce SİYASET

AK Parti Karasu İlçe Başkanlığı 54.Danışma Meclisi Toplantısı, Cuma günü gerçekleştirildi. Toplantıya Sakarya’nın milletvekilleri mazeret göstererek katılmazken, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Karasu için asfalt ve halk otobüsü müjdesini açıkladı.

2 gün önce KARASU

Cuma günü Karasu Kaymakamlığı öncülüğünde gerçekleştirilen turizm tedbirleri toplantısında halkın ve esnafın yasaklara olan tepkisine dair bir soru soruldu. Soruya ayrıntılı olarak yanıt veren Kaymakam Arslan “Bir kişinin hayatı, bizim için çok kişiden daha önemli” ifadesini kullandı.

2 gün önce KÖŞE YAZILARI
2 gün önce KARASU

Karasu’da tatil yapan vatandaşlar, kurumlar arası irtibatsızlık nedeniyle esnaf ile karşı karşıya kalmaktan şikayetçi olduklarını iddia etti. Tatilci, sahile iniş yolunun beach tarafından işgal edildiğini belirtirken, işletmeci beach önünde vatandaşın şemsiye dikmesine de karışmadıklarını ve sorumluluklarını dahi aldıklarını belirtti.

2 gün önce KARASU

Cuma günü Karasu Kaymakamlığı tarafından ilçe ilgili turizm tedbirlerinin görüşülmesi ve gerekli planlamanın yapılması konusunda Sahilpark Kafe’de toplantı gerçekleştirildi. İlçe protokolünün hazır bulunduğu toplantıda can kaybının daha fazla yaşanmaması için denizin durumuna göre girişlerin kapatıldığına değinildi.

2 gün önce KARASU

Karasu sahilinde denize giren vatandaşların, suda bir cisim gördüklerini ve hareketsiz halde akıntıyla yüzen insan olabileceği ihtimaliyle ihbarda bulunması üzerine ekipler bölgeye intikal etti. Dalgakıranların arasına takılan cismin ne olduğu ise sonradan anlaşıldı.