Reklamı Geç
Haber Detayı
27 Haziran 2017 - Salı 16:39 Bu haber 3266 kez okundu
 
Makedonya yolculuğu öncesi ziyaret
Karasu Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Karasu’da görev yapan öğretmenlerden oluşan “Öğretmenimin Dilinden Şarkılar Türk Sanat Müziği Topluluğu” Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nu ziyaret etti.
KÜLTÜR Haberi
Makedonya yolculuğu öncesi ziyaret

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nu ziyaret eden koro topluluğu adına açıklamada bulunan Koro Şef’i Mehmet Tahir Gök; “Geçen yıl hazırladığımız proje ile Karasu’da ilk konserimizi verdik. Olumlu ve güzel tepkiler aldık. Bu güzel tepkilerin sonunda bu yıl da çalışmalarımızı devam ettirerek iki güzel konser daha verdik. Bünyemizde bulunan öğretmenlerin bu projeye yakın davranıp emek vermeleri başarımızın temelini oluşturduğu düşüncesindeyim.  Biz, 44 kişiden oluşan gurubumuzla büyük, geniş ve başarılı bir aileyiz. 27 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında, Sanat Müziğimizin değerli eserlerini Makedonya/Üsküp’te seslendireceğiz. Bu vesile ile bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Karasu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na, Kocaali Belediye Başkanı Sayın Ahmet Acar’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil Dursun’a şahsım ve koro topluluğumuz adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.

 

Koro grubunu yakından takip ettiğini açıklayan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Bir milleti millet yapan unsurların en önemlilerinden biri de kendi kültürünün mevcudiyeti ve bu kültür içinde yer alan kendi musikisidir. Sanata ve Spora imkânlarımız doğrultusunda her zaman ilgi gösterip destek veren bir belediyeyiz. Geçen yıldan beri İlçemizde bulunan öğretmenlerin oluşturduğu grubu yakinen takip ediyorum. Disiplinli ve başarılı bir grup. Müzik aşkı yanında önemli kavram olan disiplin ile birlikte, her biri kendi branşında müzik tutkunu Öğretmenlerimiz ve gene eğitmenlerden oluşan saz sanatçıları da olunca güzel başarıların geleceği ortadadır. Öğretmenimin Dilinden Şarkılar Topluluğu Sanat Müziği Grubuna ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, Makedonya/Üsküp’te düzenleyecekleri konserde başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı