Reklamı Geç
Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 23:27 Bu haber 2786 kez okundu
 
Kutsal görev 174 yaşında
Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mercan, mesajında “Vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin en önemli teminatı olan Emniyet Teşkilatı’mız, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından biridir” dedi.
GÜNDEM Haberi
Kutsal görev 174 yaşında

10 Nisan Polis Haftası nedeniyle bir mesaj yayımlayan Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, mesajına “10 Nisan 1845’te teşkilat olarak kurulan ve 174 yıldır milletinin hizmetinde olan Türk polisi, gösterdiği olağanüstü gayretler ve yaptığı hizmetler sonucunda, milletimizin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır” diyerek başladı. “174 yıllık köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip Emniyet Teşkilatı’mız, emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını, toplumun desteğini de almak suretiyle çağdaş bir anlayışla yerine getirmektedir. Bu anlayış doğrultusunda, tüm emniyet mensuplarının üstlendikleri bu kutsal görevi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin geleceği için en başarılı ve en verimli bir şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine olan inancım tamdır” diyerek mesajına devam eden Mercan, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

 

Bu vesileyle, ülkemiz genelinde görev yapan tüm polislerimizin haftasını ve polis teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümünü kutluyor, huzurun bozulmaması için mesai kavramı gözetmeksizin çalışan polisimize teşekkür ediyorum. Görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizden hayatta olanlara sağlık ve uzun ömürler diliyorum. Görevleri başındaki polislerimize bu zor görevleri esnasındaki desteklerinden dolayı değerli eş ve çocuklarına teşekkür ediyor, ülkemiz genelindeki tüm polislerimize selam ve sevgilerimle başarı dileklerimi sunuyorum

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı