Reklamı Geç
Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 12:27 Bu haber 3498 kez okundu
 
Kaynak sorunu, aklımıza bile gelmiyor
Saadet Partisi tarafından Sakarya’da düzenlenen program ile tüm ilçelerin belediye başkan adayları tanıtıldı. Toplantıya katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Biz nerede mahalli idariler ve genel yönetim dahil iktidara geldiysek hep bereket fışkırdı. Eğer biz helalinden meselenin üzerine gider, toplumu düşünürsek harama sapmazsak bire bir milyon verir. Bundan dolayı da kaynak diye bir sorun zihnimize gelmiyor” dedi.
SİYASET Haberi
Kaynak sorunu, aklımıza bile gelmiyor

Sakarya’da düzenlenen toplantı programı ile Saadet Partisi ilçe belediye başkan adayları halka tanıtıldı. Adayların ve teşkilatların tam kadro katılım gösterdiği toplantıya katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinin Türkiye'nin genel yönetimini değiştirmeyeceğini, sadece mahalli idarilerin değişeceğini hatırlattı. Saadet Partisi'nin iktidara geldiği zaman bereketli bir hareketin başladığını da ifade eden Karamollaoğlu, “Bereket bizim şiarımız. Biz nerede mahalli idariler ve genel yönetim dahil iktidara geldiysek hep bereket fışkırdı. Saadet Partisi, hazineden yardım almıyor, bu davaya gönül verip inananların küçük tasarrufuyla ve kıt imkanlarla çalışmaları yürütüyoruz. Bu bereket anlayışıdır. Eğer biz helalinden meselenin üzerine gider, toplumu düşünürsek harama sapmazsak bire bir milyon verir. Bundan dolayı da kaynak diye bir sorun zihnimize gelmiyor” dedi.

 

Adaleti üstte tutacağız

 

Genel ve yerel yönetimlerde prensiplerinin belli olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, “Bizim bir numaralı meselemiz bu ülkede birtakım sıkıntılar varsa, beka meselesi varsa, mutlaka bizim kucaklaşmaya ihtiyacımız vardır. İçeride halkımızı kucaklamadan memleketimize dışarıdan gelecek tehlikeye karşı direnç gösteremeyiz. Biz hem belediyelerde hem genel yönetimde bunu prensip edindik. Allah nasip eder de belediye başkan adaylarımız makamlarına oturdukları zaman kesinlikle kendilerine oy veren ve vermeyenler arasında hizmette bir farklılık gözetmeyecekler. Hiçbir zaman ehil olmayan bir insanı 'Bu bizdendir' deyip belli bir makama oturtmayacaklar. İş, ehline verilecek. Biz hakkaniyete riayet edeceğiz, adil olacağız ve adaleti üstte tutacağız” ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu, işi ehline vermenin ötesinde istişareyi de temel prensip olarak benimseyeceklerini dile getirdi. Belediyecilikte ve diğer alanlarda kapılarının herkese açık olacağını anlatan Karamollaoğlu konuşmasını şu ifadelerle tamamladı:

 

Sadece hizmet yarışında rakibiz

 

Biz bulunduğumuz ilin ve ilçenin her derdiyle dertleniriz, problemleriyle ilgileniriz. 31 Mart yerel seçimlerine az kaldı. Her vatandaş sandığa gidip oy vermeli. Tabii oy verirken de Saadet'i tercih etmeli. Farklı partiler olarak birbirimizin ne düşmanı ne de hasmıyız. Sadece bu millete hizmet yarışında rakibiz. Yarışlarda birinci gelen tebrik edilir. Bu seçimde kimse oyumuzu artıracağız diye çalışmıyor, kazanacağız diye çalışıyor. Öyle bir dönemden geçiyoruz ki Milli Görüş'ün yeniden ülke yönetimine hakim olacağı döneme doğru bizi götürecek ve memleketimiz, İslam alemi bütün ve bütün mağdur insanlar içine sürüklendikleri sıkıntılardan kurtulacak. Biz bu maksatla, bu gaye ile çalışıyoruz” Konuşmaların ardından Saadet Partisi'nin belediye başkan adayları tanıtıldı. Karasu Belediye Başkan Adayı Kerim Ali Aksoy’un tanıtımında büyük alkış alması da dikkatlerden kaçmadı.

 

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kaynak sorunu, aklımıza bile gelmiyor
Kaynak sorunu, aklımıza bile gelmiyor
Yorumlar
Haber Yazılımı