Reklamı Geç
Haber Detayı
14 Haziran 2017 - Çarşamba 17:41 Bu haber 3000 kez okundu
 
Katarakt kampanyasına destek
Karasu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Önder İmam Hatipliler Derneği’nce ‘İmam hatipliler Göz Nuru Oluyor’ sloganıyla Türkiye çapında yaklaşık 4 bin imam hatip okulunda düzenlenen katarakt kampanyasına destek verdi.
EĞİTİM Haberi
Katarakt kampanyasına destek

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen okulumuz koordinatörlüğü Fen ve Teknoloji Öğretmenimiz Ramazan Çelikateş tarafından yapılan ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesiyle iki yetime sponsor olduklarını ve bir yıllık tüm aidatlarını yatırdıklarını belirten Okul Müdürü Muhammet Aygün, “Öğrencilerimiz yetim kardeşlerine destek verdiler, onlarla harçlıklarını paylaştılar. Bu erdemli davranışlarının devamında da ‘İmam hatipliler Göz Nuru Oluyor’ sloganıyla düzenlenen ‘katarakt’ kampanyasına da yetim kardeşleri için topladıkları aidatın fazla vermesiyle destek verdiler. Bizler artan parayla bir ameliyata sponsor olabilir miyiz diye düşünürken öğrencilerimiz okullarının da desteğiyle üç katarakt ameliyatı ücreti toplamayı başardılar. Bu durum bizleri ziyadesiyle mutlu etti” dedi.

 

Aygün, “Tedavi edilmediğinde körlüğe sebep olan katarakt hastalığı; Afrika kıtasında yaşın yanı sıra yetersiz beslenme, uzun süre şiddetli ışığa maruz kalma, göz travmaları gibi sebeplerle yaygın biçimde görülüyor. Teknik ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle milyonlarca Afrikalı, ameliyat olamadığı için görme yeteneğini kaybediyor ve yaşamını başkalarına bağımlı bir şekilde sürdürüyor. Biz Karasu İmam Hatip Ortaokulu olarak üç Afrikalı kardeşimizin ışığa kavuşmasını sağladık. İnşallah bu sayı daha da artar” dedi. 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı