Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 23:39 Bu haber 5492 kez okundu
 
Karasu’da buruk kutlama
Kabotaj Bayramı bu yıl Karasu’da buruk bir şekilde kutlandı. Pazar günü yaşanan boğulma vakası nedeniyle tören programında yer alan dans ve müzik gösterileri iptal edildi. Programa Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir de katıldı.
GÜNDEM Haberi
Karasu’da buruk kutlama

Her yıl coşku dolu kutlamaya sahne olan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93.yılı, yaşanan boğulma olayı sebebiyle buruk kutlandı. Pazar günü Karasu’da denize giren iki kişinin hayatını kaybetmesi üzerine Pazartesi günü kutlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı programında yer alan dans ve müzik gösterileri iptal edildi. Bu yılki Denizcilik ve Kabotaj Bayramı törenine Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli de katıldı. Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Nayir ve Çiçekli, saat 11:00’da Yenimahalle’den tekneye binerek Karadeniz’e açıldı. Liman ile Sahil Park arasında denize çelenk bırakan protokol, öncesinde deniz şehitleri için dua etti. Çelengin bırakılmasının ardından Vali Nayir ve ilçe protokolü Karasu Limanı’ndan karaya çıkarak Sahil Park’ta hazır bulunan tören alanına geldi.

 

 

Çekişmeli yarışmalar

 

Sahil Park’ta saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Karasu Liman Başkanı Ahmet Akalan yaptı. Pazar günü yaşanan boğulma vakasında hayatını kaybedenlere rahmet ve yakınlarına sabır dileyerek konuşmasına başlayan Akalan, Kabotaj Bayramı’nın tarihçesinden söz etti. Akalan’ın konuşmasının ardından, halat çekme ve yağlı direkten bayrak kapma yarışı düzenlendi. Çok sayıda tatilci ve vatandaşın da takip ettiği tören programı yarışmalarda dereceye girenlere madalya ve kupalarının verilmesiyle son buldu. Dereceye giren takım ve yarışmacılara ödüllerini Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli verdi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı