Reklamı Geç
Haber Detayı
05 Haziran 2017 - Pazartesi 10:56 Bu haber 3360 kez okundu
 
İmam Hatip’ten sıradışı bir sergi
Karasu İmam Hatip Ortaokulu 7. ve 8.sınıf öğrencilerinin çalışmalarından oluşan Teknoloji ve Tasarım dersi yılsonu sergisi, sıradışı çalışmalar ile dikkat çekti. Hazırlanan çalışmalarda beceri ve hayal gücünün ön planda olması dikkat çekti.
EĞİTİM Haberi
İmam Hatip’ten sıradışı bir sergi

Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmeni Hatice Çeler koordinatörlüğünde hazırlanan ve 7 ile 8.sınıf öğrencilerinin el becerisi ile hayal gücünü ön plana çıkartan yılsonu sergisi, ziyaret edenlerin büyük beğenisini kazandı. 1.dçnem düzen kuşağı, kurgu kuşağı ve yapım kuşağındaki çalışmaları sergilediklerini belirten Çeler, “Çocuklarımızın çalışmalarındaki amaç, hayatlarındaki sorunları tespit ederek çözüme ulaştırmaktı” dedi. Yaklaşık 200 öğrenci tarafından hazırlanan 100’e yakın proje, gün boyu Karasu İmam Hatip Ortaokulu binasında ziyaretçilerini kabul etti. Okul Müdürü Muhammet Aygün ise çalışmalarla ve ziyaretçilerle de gün boyu yakından ilgilenmeyi ihmal etmedi.

 

 

Sergiyi gezen Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, çalışmaları tek tek inceledi ve ders öğretmeni Hatice Çelen ile öğrencilerden bilgi aldı, kendilerine sorular sordu. Dursun, “Öğrencilerimizin çalışmaları, kendilerinin sosyal yönden gelişmeleri için son derece olumlu katkılar sağlayan çalışmalardan oluşmuş. Bu tür faaliyetler, çocukların kas gelişimi ile düşünce gelişimine önemli katkılar sunuyor. Ortaya atılan fikirlerin, ileride ülkemize katkı sağlamasını diliyorum. Emeği geçen okul müdürümüz Muhammet Aygün’e, öğretmenimiz Hatice Çelen’e teşekkür ediyor, emek veren öğrencilerimizi de tebrik ediyorum.

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı