Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 16:18 Bu haber 5763 kez okundu
 
İlçe merkezinde bunlara dikkat!
Karasu Kaymakamlığı tarafından yayımlanan basın bildirisinde, ilçe merkezinde araç kullanacak olan sürücülere önemli uyarılarda bulunuldu. İşte Kaymakamlık tarafından yapılan basın açıklaması:
GÜNDEM Haberi
İlçe merkezinde bunlara dikkat!

Karasu Kaymakamlığı, ilçe merkezinde yaşanan yoğun trafik sebebiyle, araç kullanan sürücülere yönelik bir basın açıklaması yayımladı. “Yaz Mevsiminde Uygulanacak Şehir İçi Trafik Denetimleri” konulu açıklamada, sürücülere önemli uyarılarda bulunularak kural ihlali yapan sürücülerin mağdur olmaması için bazı noktalara dikkat çekildi. Yaz sezonunda Karasu’da turizm ve tarımsal amaçlı yoğunluk yaşanması sebebiyle vatandaşların düzenli ve güvenli seyir halinde olması amacıyla trafik denetimlerinin süreceğinin belirtilmesiyle başlayan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

 

Bunları sakın yapmayın

 

“Özellikle Karasu ilçe merkezinde ‘İkinci sıra park, yaya kaldırımına park, yaya geçidine park, hatalı park, dönüşü aksatacak şekilde yol girişine yapılan park’ konuları ile durma ve duraklama ihlallerine ilişkin tedbirler trafik birimlerimizce arttırılarak, düzenli ve sürekli bir trafik akışı sağlanacaktır. Konu ile ilgili olarak başta araç sürücülerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın trafik birimlerimizin yapacakları çalışmalarda gereken hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir. Kural ihlali yaptıkları tespit edilen araç sürücüleri hakkında kolluk görevlilerimizce Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddeleri hükümlerince gerekli idari yaptırımlar uygulanacaktır”

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı