Reklamı Geç
Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 18:33 Bu haber 3456 kez okundu
 
Hem kulak hem de el becerinizi konuşturun
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Karasu İlçe Temsilciliği, bahar döneminde iki kursa birden ev sahipliği yapıyor. Gençlere keman ve ev kadınlarına yönelik ahşap oyuncak yapımı kursu için başvurular 17 Nisan’da son buluyor.
GÜNDEM Haberi
Hem kulak hem de el becerinizi konuşturun

“Burası TÜGVA, ne ararsan burada” sloganıyla yola çıkan TÜGVA Karasu İlçe Temsilciliği tarafından bahar döneminde keman ve ahşap oyuncak yapımı kursu verilecek. Bu iki kursun son başvuru tarihi 17 Nisan Çarşamba günü sona eriyor. Keman kursuna 8 yaş ve üstü bireylerin başvurabileceğini belirten TÜGVA Karasu İlçe Temsilcisi Necati Tok, “Keman kursumuz, 17 Nisan’da başlayacak. Okula giden çocuklarımızı da düşündüğümüz için bu kurs haftada iki gün, 15:00 ve 17:00 arası olacak.” ifadelerini kullandı. “Müzik dünyayı algılayış şeklimizi bakış şeklimizi zihnimizde objeleri canlandırma yeteneğimizi ve algı kapasitemizi birebir olarak etkiler” diyen Tok, “Sanat eğitimi ve keman eğitimi bir çocuğun olduğu yere kısılıp kalmasını onu farklı kültürlerle tanıştırarak önler. Bu şekilde çocuklar hayatları boyunca çözümcü olmayı, empati kurmayı ve diğerlerine karşı sevgi ile yaklaşmayı öğrenir” dedi.

 

Kadınlara iş imkanı

 

Ahşap oyuncak yapımı kursunun ev kadınlarına yönelik olduğunu ve onlara iş istihdamı sağladığına da değinen Necati Tok, “Kursumuz haftada beş gün olacak. Evde iş yaparak para kazanmak isteyenler için bir fırsat. Yeterli düzeyde el becerisi olan ev kadınlarına göre bir kurs. Doğumlardan doğum günlerine, bayramlardan farklı özel günlere, çocuklara farklı türlerde oyuncaklar hep alınır. Ahşap oyuncakların bir sürü çeşidi var ve yaşları kaç olursa olsun hem kız hem de erkek çocuklar için eğlenceli. Trenler, yapbozlar, arabalar, uçaklar, bloglar, müzik enstrümanları, oyun evleri, alfabe parçaları, sayılar ve abaküslerde ahşap hayvanlar oluşturabilirsiniz” sözlerine yer verdi. Çocukların öğrenmelerine yardımcı olmak, yaratıcılıklarını arttırmak ve becerilerini geliştirmek için ahşap oyuncakların çok faydalı olduğunu da ifade eden Tok, “Ahşap oyuncaklar, diğer oyuncaklara göre daha uzun ömürlü ve çocuğun sağlık ve güvenliği için de önemli. Bu nedenle Karasulu tüm ev kadınlarımızı kursumuzu bekliyoruz” şeklinde konuştu. Tok, kurs boyunca yapılan oyuncakların yazın satışının sağlanabileceğini de söyledi.

 

Kaynak: (SK) - Sakarya Kuzey Gazetesi Editör: Esra Aydın
Yorumlar
Haber Yazılımı