Reklamı Geç
Haber Detayı
20 Haziran 2017 - Salı 14:52 Bu haber 15427 kez okundu
 
Görülmemiş kahramanlık
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yola döşenen patlayıcı sebebiyle yaralanan Karasulu Uzman Çavuş Ali Kaan Fettahoğlu, tedavisinin tamamlanmasının ardından yeniden vatani görevine koştu. Fettahoğlu’nun bu özverili davranışı ‘görülmemiş kahramanlık örneği’ olarak nitelendirildi.
GÜNDEM Haberi
Görülmemiş kahramanlık

2015 yılında Hakkari’de düzenlenen bir saldırıda 2 askerimiz şehit olmuş, 3 askerimiz de yaralanmıştı. Saldırıda yaralanan Aziziyespor forması da giymiş olan Karasulu Uzman Çavuş Ali Kaan Fettahoğlu, uzun süre Van Askeri Hastanesi’nde tedavi görmüş ve askerlik görevinden uzak kalmıştı.

 

Fettahoğlu, uzun süren tedavi sürecinden sonra Karasu’da kalmak yerine vatani görevini kaldığı yerden sürdürmeyi tercih etti. Kahraman Uzman Çavuş, “Allah’a şükür hayattayım. Vatanımı müdafaa etmekten daha önemli bir şey olamaz. Allah bize sağlık verdiği sürece, bizler ülkemizin düşmanlarına göz açtırmayacağız” diyerek görevine geri döndü. Fettahoğlu’nun bu özverisi, Karasu’da büyük takdir topladı ve ‘görülmemiş kahramanlık örneği’ olarak nitelendirildi.

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Cihan Emre
Yorumlar
Haber Yazılımı