Reklamı Geç
Haber Detayı
17 Kasım 2018 - Cumartesi 13:56 Bu haber 6605 kez okundu
 
Dokuz güzel insan sahnede devleşti
Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde hazırlanan ‘Sevdiğiniz Şarkılar’ üzerine gerçekleştirilen ‘3 Kitap 1 Konser’ etkinliği, davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Konser sonunda solist Emin Savaş Eröz ve orkestra üyeleri uzun süre alkışlandı.
KÜLTÜR Haberi
Dokuz güzel insan sahnede devleşti

Perşembe günü Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda (ŞÜİAAL) ‘Sevdiğiniz Şarkılar’ konulu Emin Savaş Eröz’ün solistliğinde bir konser düzenlendi. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, Şirin Organizasyon ve Elif Kitabevi desteğiyle hazırlanan ve “3 Kitap 1 Konser” başlıklı etkinlik davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın da katılım gösterdiği konserde davetliler hem Eröz’e eşlik etti hem de konserin tadını doyasıya çıkardı. Konserde Müzik Öğretmeni Nesrin Bozkurt da Elazığ yöresinden türküler seslendirdi ve büyük beğeniyle dinlendi. Müzik Öğretmeni Eröz’e; gitarda Semih Çatalbaş, sazda Erdem Büyükkaya, bateride Doğan Aslan, bendirde Mehmet Yıldız, kemençede Melih Boz, bas gitarda Engin Arslan, klarnette Koray Güner ve kemanda Nesrin Bozkurt konser bozunca eşlik etti. Karasu Çocuk Korosu’nda yer alan Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi öğrencisi Mürya Yılmaz’ın seslendirdiği “Hey Gidi Karadeniz” şarkısı da büyük alkış aldı.

 

 

Duygu ve coşku dolu gece sonrası, “Evde mutlaka okudukları üç kitabı getirmek kaydıyla konser bileti temin edildi” diyen konserin solisti ve Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Emin Savaş Eröz, “Bilet karşılığında aldığımız kitapları bir okula öğrencilerin istifade edebilmesi için göndereceğiz. Şimdiden katlıları olan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Konserin düzenlenmesinde katkıları olan kurum ve kişilere teşekkür eden Eröz, “Soner Sivişoğlu, düzenlediğimiz etkinliklerde yanımızda olmaya devam ediyor, kendisine teşekkür ederim. Ayrıca Şirin Organizasyon, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Orhan Bülbül ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne desteklerinden ötürü şükranlarımı sunuyorum şeklinde konuştu. Konserde Neşet Ertaş, Müslüm Gürses gibi birçok ustaların şarkıları da seslendirildi. Davetliler, sevilen yöresel türkü, şarkı ve potpuri ezgileriyle unutulmaz bir gece yaşadı. Yaklaşık iki buçuk saat süren konserin sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, solist Eröz’e çiçek takdim etti.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı