Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 17:39 Bu haber 4781 kez okundu
 
Demokrasinin en büyük pay sahipleri
Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mercan, mesajında “Ülkemizin ilerlemesinde önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerimizin demokrasimizin gelişmesi bakımından da büyük önem taşıdığı aşikârdır” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM Haberi
Demokrasinin en büyük pay sahipleri

Mesajına, “İşçi ve emekçi kardeşlerimizin, tüm dünyada birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları çerçevesinde idrak etmenin mutluluğunu gönülden yaşıyoruz” diyerek başlayan Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, “Hayatımızı kolaylaştıran her yapının inşasında imzası olan işçi kardeşlerimizin, ülkemiz ekonomisi ve sosyal kalkınmasındaki en büyük güç kaynağı konumunda oldukları bilinmektedir” dedi.

 

Demokrasinin gelişmesinde öncüler

 

Mercan, mesajının devamında “Emekleri ve alın terleriyle, ülkemizin ilerlemesinde ve refah düzeyinin yükselmesinde önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerimizin, haklarını ararken gösterecekleri demokratik ve barışçı tavır, demokrasimizin gelişmesi bakımından da büyük önem taşıdığı aşikârdır. Çalışanlarımızın sorunlarının çözümü, çalışma koşullarının iyileştirilmesi, hak ettikleri yaşam standardına ulaşmaları, emeklerinin tam karşılığını almaları, devletimizin önem ve öncelik verdiği konular arasında yer almaktadır” ifadelerini kullandı.

 

Bayram havasında geçmeli

 

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, işçi bayramı nedeniyle yayımladığı mesajını, şu ifadelerle tamamladı: “Güçlü ve söz sahibi bir ülke olma doğrultusunda hızla ilerleyen ülkemizin temelinde çalışan, alın teri ve emekleriyle bu yolda gayret gösteren tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü içten dileklerimle kutluyor, bu anlamlı günün barış ve kardeşliğin egemen olduğu, provokasyonlardan uzak, bir bayram havasında kutlanması temennisiyle, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyor, sağlık, huzur ve barış dolu günler diliyorum

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı