Reklamı Geç
Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 14:40 Bu haber 3537 kez okundu
 
Bu mirası, çocuklara aktarmalıyız
İncilli Mahallesi Muhtar Adayı Aziz Çabuk, üç ayların başlaması nedeniyle Atatürk Bulvarı’nda çocuklara yönelik bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğe katılan çocukların eğlenceli halleri renkli görüntülere sahne olurken Çabuk, “Büyüklerimizden aldığımız bu mirası çocuklarımıza aktarmamız gerekiyor” dedi.
MAGAZİN Haberi
Bu mirası, çocuklara aktarmalıyız

Karasu İncilli Mahallesi Muhtar Adayı Aziz Çabuk, üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili sonrası, Cuma günü trafiğe kapalı alanda bir etkinlik düzenledi. Atatürk heykeli önünde çocuklara yönelik mini bir şenlik gerçekleştiren Çabuk, “Üç aylar diye bilinen mübarek bir zaman dilimine girdik. Bilindiği üzere üç aylar; içerisinde Regaib, Mirac, Berat ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini barındırır. Bu etkinliği düzenlememdeki amaç, unutulmuş değerleri hatırlatmak ve çocuklarımızın bu heyecana katılımını sağlamaktı” şeklinde konuştu. İçerisinde bulunulan zaman diliminin, ahlaki değerleri gözden geçirerek iyi bir insan olmanın fırsatı olduğunu sözlerine ekleyen Çabuk, “Bu aylarda edindiğimiz alışkanlıkları, yaşamımız boyunca devam ettirmeliyiz. Bu değerleri de bir sonraki kuşaklara aktarmalıyız” ifadelerini kullandı.

 

Etkinlik sonrası ikram

 

Etkinlik boyunca çocuklar, palyaço eşliğinde çeşitli oyunlar oynadı ve uzun balon gösterisiyle doyasıya eğlendi. Etkinlik sonrası katılan tüm çocuklara çikolata ve bisküvi ikram eden Aziz Çabuk, minik davetlileriyle tek tek ilgilenmeyi de ihmal etmedi. Etkinliği sosyal sorumluluk gereği gerçekleştirmek istediğini de belirten İncilli Mahallesi Muhtar Adayı Aziz Çabuk, “Milli ve dini değerlerimizi çocuklarımıza anlatmalı ve hayatlarına tatbik etmelerini sağlamalıyız. Büyüklerimizden aldığımız bu en güzel mirası onlara devretmeliyiz. Katılım gösteren tüm miniklerimize teşekkür ediyorum. Bu kutlu zaman diliminin de vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bu mirası, çocuklara aktarmalıyız
Bu mirası, çocuklara aktarmalıyız
Bu mirası, çocuklara aktarmalıyız
Bu mirası, çocuklara aktarmalıyız
Bu mirası, çocuklara aktarmalıyız
Bu mirası, çocuklara aktarmalıyız
Yorumlar
Haber Yazılımı