Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 20:18 Bu haber 4736 kez okundu
 
Balığın kulağına su kaçtı
Karadeniz’de balığın kulağına kar suyu kaçtı, lezzeti arttı. Fakat balığın fiyatı da arttı. Karasu’da balıkçılık yapan Turgay Gören, "Biz, fiyatları mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışıp direniyoruz" dedi.
EKONOMİ Haberi
Balığın kulağına su kaçtı

Balıkçılık yapan Turgay Gören, Karasu’da etkili olan kar yağışının ardından Karadeniz’de balığın kulağına kar suyu kaçtığını belirtti. “Fiyatlar normalde arttı ama biz, tüketiciyi mağdur etmemek adına fiyatları arttırmadık. Aksine bazı balıklarda fiyatları düşürdük bile” dedi. Bu haberle balık yemeyi seven vatandaşı memnun ettiklerini ifade eden Gören, “Bizim anlaşmalı kendi kayıkçılarımız olduğu için uygun fiyata satıyoruz. Müşterilerimize günlük, taze, lezzetli ve tertemiz balıkları yediriyoruz. Genel piyasanın altında bir fiyatla satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Kar yağışları genel piyasayı etkiledi. Artış oldu” şeklinde konuştu.

 

İşte fiyatlar

 

“Hamsinin piyasada kilosu 15-20 lira, bizde se üç kilosu 20 liraya satılıyor. İstavrit 15 lira, bizde ise bir buçuk kilosu 20 lira” şeklinde konuşan balıkçı Turgay Gören, “Çinekop’un kilosu 25 lira, Sarıkanat 35 lira, Barbun 20 lira ve Çipura levrek de kilosu 25 liradan tüketiciye ulaşıyor. Balık fiyatlarının artması, hava şartları nedeniyle balığın azalmasından da kaynaklanıyor. Soğukların etkisini kaybetmesi ve havaların biraz daha ısınması durumunda fiyatlarda düşüş yaşanacak. Biz, fiyatları mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışıp direniyoruz. Tüm balık severleri terminal arkasındaki balık pazarına bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HABER: Esra Aydın

 

 

Kaynak: (SK) - Sakarya Kuzey Gazetesi Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı