Reklamı Geç
Haber Detayı
03 Mart 2019 - Pazar 09:14 Bu haber 4844 kez okundu
 
Ağaç yaşken eğilir
Öğrencilerin meslekleri öğrenmeleri ve eğilimleri doğrultusunda mesleklere yönelik bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlenen anne-baba etkinliği ile anaokulu öğrencileri ebeveynlerin mesleklerini uygulamalı olarak öğrenme fırsatı buldu.
EĞİTİM Haberi
Ağaç yaşken eğilir

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nun anaokulu sınıfında düzenlenen anne-baba etkinliği kapsamında minik öğrenciler ebeveynlerin mesleklerini uygulamalı olarak görerek meslekler hakkında bilgi sahibi oldu. Hafta içi düzenlenen etkinlik boyunca velilerin mesleklerini öğrenen minikler, uygulamalara dahil olarak ilgili mesleklere de ilk dokunuşu yapma fırsatı buldu. Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nun anasınıfında görev yapan Okul Öncesi Öğretmeni Ayşegül Kalaycı, “Çınarlarla fidanlar projemiz var. Anneanne, babaanne ve dedelerimizle birlikte minik çocuklarımızı buluşturup onlarla birlikte etkinlik yapıyoruz. Sanat etkinliği ve mutfak etkinliği gibi çalışmalar yaptık. Öğrencilerimizle ve velilerimizle kurabiye, pizza ve waffle de yaptık, yoğurt mayaladık. Bunların haricinde sinema projemiz de var. Mısır patlatıp getiriyorlar. Çocuklara temsili olarak bilet kesip okul içerisinde film izletiyoruz. Bir dahaki ay da nasip olursa huzurevini yaşlılar haftası dolayısıyla ziyaret etmeyi düşünüyoruz” dedi.

 

Etkinlikler yıl boyu sürecek

 

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Müdürü Mehmet Bayhan ise, etkinlik hakkında bilgi verdi ve “Gerçekleştirilen bu etkinlik kapsamında kuaför, polis ya da diğer meslek sahibi velilerimiz anasınıfımıza gelerek uygulamalı olarak çocuklarımıza kendi mesleklerini tanıtıyor. Etkinliklerimiz yıl boyunca devam edecek. Çocuklarımızın tepkileri çok güzel. Hem eğlenceli hem de öğretici yönü olan bir etkinlik. Çocuklarımız, meslekleri yaparak, yaşayarak öğreniyor. Gayet güzel ve verimli bir çalışma oldu. Öğretmen arkadaşlarımız bu anlamda gayretleri büyük. Kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum. Sınıflarımızın fiziki yapısı da dört dörtlük olduğu için herhangi bir sıkıntı olmuyor. Ağaç, yaşken eğilir sözüne uygun olarak minik yavrularımızın mesleklere olan eğilimlerini şimdiden oluşturmaya başlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ağaç yaşken eğilir
Ağaç yaşken eğilir
Ağaç yaşken eğilir
Ağaç yaşken eğilir
Ağaç yaşken eğilir
Ağaç yaşken eğilir
Yorumlar
Haber Yazılımı