Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 23:48 Bu haber 4814 kez okundu
 
Adeta sanat ve bilim fabrikası
Karasu Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu, MEB’in başlattığı proje kapsamında beceri atölyesini kurarak faaliyete geçirmeye hazır hale getirdi. Açılışının yakın zamanda yapılacak olan beceri atölyesinin Karasu’daki ilk örnek olacağı belirtildi.
EĞİTİM Haberi
Adeta sanat ve bilim fabrikası

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından başlatılan ve 2023 eğitim vizyonu kapsamında okullarda kurulacak olan Tasarım Beceri Atölyeleri’nin ilk örneği Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu’nda tamamlandı. Okul Müdürü Alper Doğan, “2018 yılının Aralık ayında kütüphanemizi faaliyete geçirdik. MEB tarafından başlatılan proje kapsamında Tasarım Beceri Atölyemizi de tamamladık ve açılışını yapmaya hazır hale getirdik” dedi. Öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmanın önemini vurgulayan, hayatın sadece akademik başarıdan ibaret olmadığını belirten Doğan, "İnsanların sevdikleri meslekleri yapmasının önemini kavrayan bu atölyeler ile öğrenciler farklı bir çalışma ile karşılaşarak becerilerini hayata geçirecek” ifadelerini kullandı. Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu’nda beceri atölyeleri kurulurken, amaçlarının öğrencinin yaparak ve yaşayarak öğrenmesini, ayrıca da okula mutlu bir şekilde gelmesini sağlamak olduğunu ifade eden Alper Doğan, oluşturdukları atölyenin içeriği hakkında şöyle bilgi verdi:

 

Sanat ve bilim fabrikası

 

Resim atölyesiyle Karasu’da 21.yüzyılın Da VİNCİ’lerini yetiştirmeyi planlıyoruz. Resim atölyesi, Güzel Sanatlar Akademisi’ni anımsatıyor. Müzik atölyesi ile Mozartlar yetişmek için okul müdürlüğünce, piyanodan gitara; davuldan bağlamaya ve kemana kadar daha sayamadığımız birçok müzik aletinin teminini gerçekleştirdik. Bilişim atölyesinde ise teknolojiye ayak uydurmanın yolu bilgiye kendi ulaşabilen, tüketmenin yanında üretebilen bir nesilden geçtiği için; kodlama eğitimi, oyun yazımı, program yazımı konusunda tüm materyalleri aldık. Teknoloji tasarım atölyesinde ahşap oyma, gravür, cam süsleme, küçük robot yapımı, elektrik ve elektronik parçalar üzerine çalışma yapmak üzere bütün malzemeler temin edildi. Okulumuzu, özel okullar seviyesinde bir okul yapmak için; okul yönetiminden, öğretmeninden, yardımcı personelinden, öğrencisine kadar herkesin bu çalışmanın içinde yer aldı. 21.yüzyılın modern okulları arasına sokmak adına büyük özveri ile çalıştık. Böyle bir çalışmaya önderlik eden okul personeline teşekkürü borç bilir, ayrı ayrı tebrik ederiz

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Adeta sanat ve bilim fabrikası
Adeta sanat ve bilim fabrikası
Adeta sanat ve bilim fabrikası
Adeta sanat ve bilim fabrikası
Adeta sanat ve bilim fabrikası
Adeta sanat ve bilim fabrikası
Yorumlar
Haber Yazılımı