Reklamı Geç
Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 15:14 Bu haber 3101 kez okundu
 
200 öğrenci, 325 eser bıraktı
Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda düzenlenen etkinlikte 200 öğrenci, doğaya unutulmaz bir eser bırakarak tam 325 fidenin dikimini gerçekleştirdi.
EĞİTİM Haberi
200 öğrenci, 325 eser bıraktı

Her yıl 21 Mart günü kutlanan Dünya Ormancılık Günü, Zübeyde Hanım Anaokulu’nda renkli görüntüler eşliğinde kutlandı. Okulda eğitim gören 200 minik öğrenci, okul personeliyle birlikte Karasu Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ve orman mühendisleri gözetiminde tam 325 fidenin dikimini gerçekleştirerek doğaya eşsiz birer eser bıraktı. Minik elleriyle özenerek her fideyi diken öğrencilerin mutluluğu, görülmeye değer renkli görüntülere sahne oldu. Öğrencilerle birlikte etkinlikte yer alan Orman Yüksek Mühendisi Erdal Özbay, okul bahçesine ve öğrencilerin kendi evlerinin bahçesine dikilmek üzere 300 fıstık çamı, 20 lavanta ve 5 tane de kara selvi teslim edildiğini söyledi.

 

Kendi adlarına fidanlar dikildi

 

Özbay, ayrıca “Dünya Ormancılık Günü nedeniyle 21 Mart ve sonrasında Dünya Ormancılık Haftası kapsamında ilkokullarımız ve ortaokullarımızda ormanlar hakkında bilgi veriyoruz. Ormanlarımızın önemi ve gelecekteki durumu hakkında çocuklarımızı bilgilendiriyoruz. Zübeyde Hanım Anaokulu’nda lavanta dikimi yaptık. Devamında fıstık çamı dikimini yapacağız” dedi. Okul Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba ise, “Çocuklarımıza ağaç ve orman sevgisini, ormanları korunması gerektiğini, dünya üzerinde bilinçsiz ağaç kesildiği zaman doğaya vereceği zararları anlattık. Her birine onların adını taşıyan birer fidan vererek okulumuzun bahçesine beraber diktik. Toplamda 200 öğrencimiz etkinliğe katıldı. Ayrıca her bir öğrencimize birer çam fıstığı fidanını hediye ettik ve bu fidanları evlerinin bahçesine dikecekler. Böylece çocuklar, orman kaçakçılığının önüne geçmek adına da bilinçlenmiş olacaklar” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı